Data: 13.10.2016 (Czwartek)
Godzina: 19:00 EST (1:00 CET)

Do meczu pozostało:

Runda 1 Mecz 5: Detroit Red Wings 0:1 Tampa Bay Lightning
Raporty PO 2016Czerwone Skrzydła przegrały piąte spotkanie w play-off 1:0 z drużyną Tampa Bay Lightning i tym samym odpadły z rozgrywek posezonowych. Lightning wygrali serie 4-1 i drugi rok z rzędu wyeliminowali Red Wings w ćwierćfinale Konferencji. W drugiej rundzie ekipa z Florydy zagra ze zwycięzcą serii Panthers - Islanders. Spotkanie numer pięć było pokazem sił obu bramkarzy. Petr Mrazek i jego vis a vie Ben Bishop co chwilę popisywali się udanymi interwencjami. Na 1:43 przed końcem regulaminowego czasu gry po wstrzeleniu krążka do strefy przejął go za bramką Petr Mrazek jednak po nieczystym wybiciu guma trafiła do Ryana Callahana, który podał go do nadjeżdżającego Aleksa Killorna, a ten umieścił krążek w bramce. Mimo desperackiej próby zdobycia wyrównującego gola przez Red Wings trafienie Killorna okazał się przesądzającym o losach meczu i całej serii. Nadal nie wiadomo czy mecz z Lightning był ostatnim dla Pavla Datsyuka ze Skrzydłem na piersi. Datsyuk wciąż nie podjął decyzji o ewentualnym zakończeniu kariery w lidze NHL i powrocie do Rosji. W pomeczowym wywiadzie powiedział, że na jej podjęcie potrzebuje więcej czasu. Przed nami Draft NHL oraz lipcowe okno transferowe, a później odliczanie dni do początku nowego sezonu zasadniczego 2016/17, który rozpocznie się 12 października. Nadchodzący sezon będzie pożegnalnym z halą Joe Louis Arena.

Kliknij 'Czytaj więcej', aby zobaczyć szczegóły meczu

(foto: Scott Audette/NHLI via Getty Images)

[Rozmiar: 315 bajtów]
Dodane przez Zion dnia kwiecień 22 2016 02:01:33 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 501 Czytań Drukuj
[Rozmiar: 278 bajtów]
Runda 1 Mecz 4: Tampa Bay Lightning 3:2 Detroit Red Wings
Raporty PO 2016Red Wings nie zdołali odrobić strat i doprowadzić do remisu w serii. Hokeiści Tampa Bay Lightning zwyciężyli 3:2 zdobywając zwycięskiego gola na trzy minuty przed końcem spotkania i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już w 3:1. Wysoką formę podtrzymuje prawoskrzydłowy Lightning Nikita Kucherov, który w meczu zdobył dwa gole i asystę. Bramki dla Czerwonych Skrzydeł zdobyli Darren Helm i Gustav Nyquist. W najbliższy czwartek podopieczni Jeffa Blashilla rozegrają pierwszy "mecz o życie". Jeśli uda się zwyciężyć, kolejny mecz odbędzie się w niedzielę w Detroit.

(foto: Dave Reginek/NHLI via Getty Images)

Runda 1 Mecz 3: Tampa Bay Lightning 0:2 Detroit Red Wings
Raporty PO 2016Detroit Red Wings pokonali drużynę Tampa Bay Lightning 2:0 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznych play-offach. W rywalizacji do czterech zwycięstw przegrywają już tylko 2-1. Pierwszego gola w 32 minucie meczu zdobył Andreas Athanasiou. Dla Athanasiou był to pierwszy gol w karierze w play-off. Do uznania drugiego gola zdobytego przez Czerwone Skrzydła sędziowie potrzebowali dwóch analiz wideo. Najpierw sędziowie sprawdzili gola pod kątem niedozwolonego zagrania łyżwą, a po wykorzystaniu challenge'u przez trenera Lightning pod kątem ataku na bramkarza. Kibice na uznanie bramki zdobytej przez kapitana Henrika Zetterberga czekali aż 7 minut. Petr Mrazek zaliczył trzecie czyste konto w karierze w play-off. Kolejne spotkanie w najbliższy wtorek w Joe Louis Arena.

(foto: Gregory Shamus/Getty Images)

Runda 1 Mecz 2: Detroit Red Wings 2:5 Tampa Bay Lightning
Raporty PO 2016Czerwone Skrzydła przegrały drugie spotkanie 5:2 z drużyną Tampa Bay Lightning. Pierwszą bramkę dla Red Wings zdobył Dylan Larkin, dla którego było to pierwsze trafienie w karierze w play-off, a drugą w liczebnej przewadze Brad Richards. W brawach Lightning bardzo dobre spotkanie rozegrał Tyler Johnson, który zdobył dwa gole i dwie asysty. Spotkanie obfitowało w wiele ostrych zagrań, a trzecia tercja zakończyła się bójką obu drużyn. Sędziowie w sumie nałożyli 68 minut kar na zawodników Lightning oraz 51 na zawodników Red Wings. Rywalizacja przenosi się teraz do Detroit gdzie zostanie rozegrany mecz numer 3 i 4 w najbliższą niedziele i wtorek.

Runda 1 Mecz 1: Detroit Red Wings 2:3 Tampa Bay Lightning
Raporty PO 2016Detroit Red Wings przegrali 3:2 w pierwszym meczu play-off z drużyną Tampa Bay Lightning. Po pierwszej tercji gospodarze prowadzili 1:0 dzięki bramce zdobytej przez Nikite Kucherova. Czerwone Skrzydła dobrze rozpoczęły drugą tercję. Najpierw Bena Bishopa pokonał Mike Green, a chwilę później lot krążka po strzale Kyle Quinceya zmienił Justin Abdelkader. Pięć minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Nikita Kucherov i po dwóch tercjach na tablicy wyników widniał remis 2:2. Trzecią tercję zdominowali hokeiści Lightning, dla których zdobycie gola było tylko kwestią czasu. Dającego zwycięstwo gola na 3:2 zdobył Alex Killorn. Kilka minut wcześniej do bramki Red Wings trafił Victor Hedman jednak sędziowie nie uznali gola dopatrując się spalonego podczas podania przez Jonathana Drouina. Tampa Bay Lightning prowadzą w rywalizacji do czterech zwycięstw 1:0. Kolejne spotkanie w piątek o godzinie 1:00 CET w Amalie Arena.

Mecz 82: Detroit Red Wings 2:3 New York Rangers
Raporty 2015/2016Mimo przegranej 3:2 z drużyną New York Rangers Czerwonym Skrzydłom udało się po raz 25 z rzędu awansować do fazy play-off. Stało się to dzięki porażce bezpośredniego rywala o trzecie miejsce w Atlantic Division drużynie Boston Bruins, która uległa Ottawa Senators aż 6:1. Pierwszego gola w meczu zdobył Joakim Andersson, jednak po jego zdobyciu sztab trenerski Rangers zdecydował się na "challenge". Po analizie okazało się, że przy podaniu Luka Glendeninga Andersson znajdował się na minimalnym spalonym i bramka nie została uznana. Bramkę na 1:0 dla Rangers cztery minuty przed końcem pierwszej tercji strzelił Dan Boyle. Wyrównującego gola w szóstej minucie drugiej tercji zdobył Riley Sheahan. W 54 minucie po golu Kevina Hayesa na prowadzenie ponownie wyszła ekipa z Nowego Jorku. Po ściągnięciu z bramki Jimmiego Howarda gola na 3:1 zdobył Oscar Lindberg. Na półtorej minuty przed końcem spotkania gola zdobył Justin Abdelkader, jednak mimo przewagi dwóch zawodników w końcowych sekundach na wyrównanie zabrakło już czasu. Red Wings w pierwszej rundzie play-off spotkają się z drużyną Tampa Bay Lightning. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Tampie.

(foto: Jared Silber/NHLI via Getty Images)
Mecz 81: Detroit Red Wings 2:5 Boston Bruins
Raporty 2015/2016Czerwone Skrzydła przegrały wyjazdowe spotkanie z drużyną Boston Bruins 5:2 i nadal nie są pewne udziału w rozgrywkach posezonowych o Puchar Stanleya. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w pierwszych trzech minutach zdobyli szybkie dwa gole. Ich autorami byli David Pastrnak oraz Brad Marchand. W drugiej tercji w power playu na 3:0 podwyższył Torey Kru. Dwie minuty później bramkę na 3:1 zdobył Alexey Marchenko. Trzecia tercja rozpoczęła się fatalnie dla Red Wings po 45 sekundach i bramkach Lee Stempniaka oraz Loui Erikssona przegrywali już 5:1. Po piątym golu Jeff Blashill postanowił zmienić w bramce Jimmiego Howarda, którego zastąpił Petr Mrazek. Bruins od tego momentu kontrolowali wynik spotkania. Na dwie minuty przed końcem Andreas Athanasiou golem na 5:2 zmniejszył rozmiary porażki. Przed Detroit Red Wings ostatni mecz sezonu zasadniczego. W Nowym Jorku zagrają z miejscowymi Strażnikami. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18:30 czasu polskiego. Aby awansować do fazy play-off nie patrząc na inne drużyny potrzebne będzie zwycięstwo w regulaminowym czasie gry lub dogrywce.

(foto: Brian Babineau/NHLI via Getty Images)

Mecz 80: Philadelphia Flyers 0:3 Detroit Red Wings
Raporty 2015/2016Detroit Red Wings pokonali we własnej hali drużynę Philadelphia Flyers 3:0. Pierwsza bramkę strzelił w ósmej minucie pierwszej tercji Darren Helm. Na początku drugiej tercji podczas gry w osłabieniu bramkę zdobył Andreas Athanasiou. Zwycięstwo przypieczętował Kyle Quincey golem do pustej bramki. Bardzo dobre spotkanie w bramce rozegrał Jimmy Howard, który zaliczył drugie czyste konto w sezonie broniąc wszystkie 30 strzały rywali. Kolejne spotkanie Czerwone Skrzydła rozegrają już dziś ze swoim bezpośrednim rywalem w walce o 3 miejsce w dywizji i awans do play-off drużyną Boston Bruins. Jeśli Red Wings zdobędą dwa punkty zapewnią sobie udział w walce o Puchar Stanleya.

Mecz 79: Detroit Red Wings 3:2 Toronto Maple Leafs
Raporty 2015/2016Dzięki zwycięstwu 3:2 z drużyną Toronto Maple Leafs Czerwone Skrzydła powróciły na trzecie miejsce w Atlantic Division premiowane awansem do fazy play-off. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Red Wings, którzy po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Bramki zdobyli w liczebnej przewadze Brad Richards oraz Mike Green. W drugiej tercji bramkę na 2:1 dla Leafs strzelił Colin Greening. W czwartej minucie trzeciej tercji strzałem z niebieskiej na 3:1 podwyższył Kyle Quincey. Po ściągnięciu z bramki Garreta Sparksa i wprowadzeniu dodatkowego gracza Liściom udało się zdobyć bramkę na 3:2. Autorem trafienia był William Nylander.

(foto: Graig Abel/NHLI via Getty Images)

Mecz 78: Minnesota Wild 2:3 Detroit Red Wings
Raporty 2015/2016Detroit Red Wings pokonali 3:2 drużynę Minnesota Wild we własnej hali. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Dylan Larkin w power playu. W drugiej minucie drugiej tercji po sprytnej asyście Gustava Nyquista na 2:0 podwyższył Tomas Tatar. Jeszcze w tej samej tercji kontaktowego gola dla Wild zdobył Jonas Brodin. Na początku trzeciej tercji trzecią bramkę dla Czerwonych Skrzydeł strzelił Riley Sheahan. Gola na 3:2 zdobył Mikael Granlund. Ryan Suter oraz Zach Parise asystowali przy obu trafieniach gości.

Mecz 77: Detroit Red Wings 3:4 Montreal Canadiens
Raporty 2015/2016Red Wings przegrali wyjazdowe spotkanie z drużyną Montreal Canadiens 4:3. Po pierwszej tercji Canadiens prowadzili 2:0 po golach zdobytych przez Maxa Paciorettego i Paula Byrona. W drugiej tercji Czerwone Skrzydła zdobyły trzy gole w liczebnej przewadze. Na listę strzelców wpisali się kolejno Gustav Nyquist, Anthony Mantha oraz Mike Green. W trzeciej tercji do głosu znowu doszli gospodarze. Najpierw wyrównującego gola w power playu zdobył Sven Andrighetto, a sześć minut później trafienie na wagę zwycięstwa zdobył Max Pacioretty. Dla Paciorettego było to drugie trafienie tego wieczoru.

(foto: Francois Lacasse/NHLI via Getty Images)

Dodane przez Zion dnia marzec 30 2016 12:04:43 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 284 Czytań Drukuj
Mecz 76: Buffalo Sabres 2:3 Detroit Red Wings
Raporty 2015/2016Czerwone Skrzydła zdobyły cenne punkty w walce o awans do fazy play-off pokonując na własnym lodzie drużynę Buffalo Sabres 3:2. W 18 minucie pierwszej tercji gola w power play zdobył Dylan Larkin. Drugiego gola kibice zgromadzeni w Joe Louis Arena zobaczyli w 29 minucie spotkania po pięknej indywidualnej akcji krążek pod poprzeczką umieścił Riley Sheahan. Wynik 2:0 utrzymywał się do 57 minuty kiedy to trener Sabres zdecydował się ściągnąć Chada Johnsona i wprowadzić dodatkowego zawodnika. Na odpowiedź Red Wings nie trzeba było długo czekać i po chwili Luke Glendening umieścił krążek w pustej bramce. Gdy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty to 10 sekund po golu Glendeninga kontaktową bramkę zdobył Zemgus Girgensons. Minutę później Sabers po ściągnięciu bramkarza po raz drugi zdobyli kolejnego gola, a autorem trafienia był Sam Reinhart. Mimo nerwowej końcówki podopiecznym Jeffa Blashilla udało się utrzymać korzystny wynik do końcowej syreny.

Mecz 75: Pittsburgh Penguins 7:2 Detroit Red Wings
Raporty 2015/2016Detroit Red Wings przegrali aż 7:2 we własnej hali z drużyną Pittsburgh Penguins. Mecz rozpoczął się po myśli Czerwonych Skrzydeł, którzy po pierwszej tercji i bramce zdobytej przez Andreasa Athanasiou prowadzili 1:0. W drugiej tercji dominowały już tylko Pingwiny wygrywając ją 4:0. Na początku trzeciej odsłony bramkę w liczebnej przewadze zdobył Mike Green. Chwilę później do głosu znów doszli zawodnicy Penguins zdobywając trzy kolejne gole. Na wyróżnienie w ekipie z Pittsburga zasługują Phil Kessel i Nick Bonino, którzy zdobyli po golu i czterech asystach.

Mecz 74: Montreal Canadiens 3:4 Detroit Red Wings
Raporty 2015/2016Anthony Matnha zdobył swojego pierwszego gola w NHL, a Czerwone Skrzydła pokonały na własnym lodzie drużynę Montreal Canadiens 4:3. Riley Sheahan zdobył w spotkaniu dwie bramki. Przy obu trafieniach Sheahana asystował Brendan Smith. Mecz przebiegał po myśli Red Wings, którzy do końca drugiej tercji prowadzili już 4:0. Canadiens wzięli się do pracy w trzeciej tercji zdobywając trzy gole. Jednak na doprowadzenie do dogrywki zabrakło im czasu. Kolejne spotkanie podopieczni Jeffa Blashilla rozegrają w najbliższą sobotę. O godzinie 19:00 polskiego czasu podejmą na własnym lodzie drużynę Pittsburgh Penguins.

Mecz 73: Detroit Red Wings 2:6 Tampa Bay Lightning
Raporty 2015/2016Red Wings przegrali aż 6:2 z drużyną Tampa Bay Lightning w ostatnim z serii wyjazdowych spotkań. Czerwone Skrzydła już po dwóch minutach spotkania przegrywały 1:0 po golu Erika Condra. Jeszcze w tej samej tercji na 2:0 podwyższył Vladislav Namestnikov. Na początku drugiej tercji po trzeciej bramce dla Lightning zdobytej przez Stevena Stamkosa, w bramce Red Wings Jimmiego Howarda zmienił Petr Mrazek. To zmotywowało podopiecznych Jeffa Blashilla i najpierw gola zdobył Justin Abdelkader, a później Darren Helm. Jednak w 37 minucie znów do głosu doszli hokeiści z Tampy. Na 4:2 podwyższył Nikita Kucherov. W ostatniej odsłonie kolejne trafienia zapisali Ondrej Palat i Erik Condra. Teraz przed Red Wings seria trzech spotkań na własnym lodzie i walka o miejsce premiowane awansem do fazy play-off.

Mecz 72: Detroit Red Wings 5:3 Florida Panthers
Raporty 2015/2016Czerwone Skrzydła dzięki trzem golom zdobytym w trzeciej tercji pokonali 5:3 lidera Atlantic Division drużynę Florida Panthers. Pierwszego gola w meczu zdobył Nick Bjugstad. Jeszcze w tej samej tercji wyrównującą bramkę w liczebnej przewadze zdobył Tomas Tatar. Kolejne dwa trafienia zdobyli zawodnicy Panthers Vincent Trocheck i Teddy Purcell. Gdy wydawało się, że hokeiści z Florydy kontrolują wynik spotkania to na 10 sekund przed końcem drugiej odsłony Pavel Datsyuk zdobył kontaktowego gola w power playu. Trzecia tercja należała już tylko do Red Wings. Najpierw wyrównał Dylan Larkin, by chwilę później gola na 4:3 zdobył Luke Glendening. 37 sekund przed końcem meczu strzałem z połowy lodowiska do pustej bramki Pavel Datsyuk przypieczętował zwycięstwo.

(foto: Eliot J. Schechter/NHLI via Getty Images)