Data: 04.10.2019 (Piątek)
Godzina: 19:30 EST (1:30 CET)

Do meczu pozostało:

Mecz 2: Blackhawks 4:3 Red Wings (SO)
Raporty 2007/2008Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zespoły z Central Division nie będą maszynkami punktów dla Detroit Red Wings. Wczoraj Coolumbus Blue Jackets wygrali 4:0 z Anaheim Ducks a dzisiaj Chicago Blackhawks pokonali na własnym lodzie Skrzydła po rzutach karnych.

Wings zaczęli bardzo dobrze, gdyż już w szóstej minucie prowadzili 1:0 po bramce w przewadze Briana Rafalskiego. Patrick Sharp, który został odesłany na ławkę kar za nadmierną ostrość w grze, spędził w boksie zaledwie 27 sekund, zanim strzałem z prawego koła bulikowego obrońca Wings nie pokonał Nikolaia Khabibulina. Pod względem strzałów w pierwszej odsłonie przodowali goście, lecz nie udało im się podwyższyć prowadzenia, mimo dwóch kolejnych okresów gry w przewadze.

Kolejne trafienie przyszło jednak stosunkowo szybko, bo w 99. sekundzie drugiej tercji. Tym razem bramkarza gospodarzy pokonał drugi z czołowych obrońców Skrzydeł - Nicklas Lidstrom. Szwed oddał strzał z niebieskiej linii a asysty przy bramce zapisali na swoim koncie Mikael Samuelsson i Henrik Zetterberg, który zarobił też punkt przy pierwszym golu.

Po bramce kapitana do głosu doszli zawodnicy klubu z Chicago, którzy w drugiej odsłonie oddali aż 11 strzałów na bramkę Dominika Haska. Czech kapitulował tylko raz - po strzale Tuomo Ruutu, który wjechał pod bramkę Wings po doskonałym podaniu Magnusa Johanssona. Miało to miejsce w 10. minucie tercji. Nastroje kibiców Skrzydeł poprawił trochę ponad minutę później Tomas Holmstrom, który zmienił tor lotu krążka po strzale Rafalskiego i po pięciu sekundach gry w przewadze ponownie dał gościom dwubramkowe prowadzenie. Trzeci punkt w meczu zapisał na swoim koncie Zetterberg, który wygrał wznowienie w tercji Blackhawks, podając amerykańskiemu obrońcy.

Trzecia tercja oraz dogrywka należały już jednak do gospodarzy. Najpierw James Wisniewski zdobył bramkę w osłabieniu a na niecałe cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do remisu doprowadził Robert Lang, który doskonale wyczuł zamiar Haska i gdy tylko zobaczył, że jego rodak zaczął chronić dolną część bramki posłał strzał nad rękawicą Dominatora.

Wings mieli szansę zakończyć spotkanie w dogrywce, lecz Khabibulin popisał się doskonałą obroną kijem po niesamowicie mocnym strzale Lidstroma. Po tym uderzeniu goście przestali się już w ogóle liczyć i gdyby nie ekwilibrystyczne obrony Haska przy strzałach Patricka Sharpa i Duncana Keitha to na pewno Blackhawks szybciej zakończyliby mecz.

Do rzutów karnych Mike Babcock wytypował tych samych zawodników, co w meczu z Ducks. Tym razem jednak oprócz nieudanych prób Pawła Dacjuka i Zetterberga zawiódł też Jiri Hudler. Tymczasem strzelający jako pierwszy zawodnik Hawks - 19-letni Patrick Kane oszukał Haska strzałem z backhandu i, mimo nieudanej próby Yannica Perreault, dał swojej drużynie zwycięstwo i został wybrany pierwszą gwiazdą spotkania. Kane został wybrany jako numer jeden w drafcie w tym roku i po tym, co pokazał w mecz z Wings można wnioskować, że czeka go bardzo dobra kariera w NHL i na pewno pomoże Blackhawks w osiągnięciu lepszych wyników niż to miało miejsce w ostatnich latach.

W drugiej tercji spotkania kontuzji kolana doznał Johan Franzen, który w 7. minucie zderzył się z Ruutu i musiał zostać odprowadzony z lodu. Nie powrócił już do gry i nie wiadomo jak poważny jest ten uraz.

Po raz kolejny doszło do bójki z udziałem Dallasa Drake'a. Tym razem nowy zawodnik Wings starł się w pierwszej tercji z Jamesem Wisniewskim.

(foto: AP Photo/Jerry Lai)
Kliknij 'Czytaj więcej', aby zobaczyć boxscore z meczu

[Rozmiar: 315 bajtów]
Dodane przez palo dnia październik 07 2007 05:50:37 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1292 Czytań Drukuj
[Rozmiar: 278 bajtów]
Mecz 1: Red Wings 3:2 Ducks (SO)
Raporty 2007/2008Zespół Detroit Red Wings przywitał nowy sezon zwycięstwem. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo i na możliwość zapisania dwóch punktów na swoim koncie Skrzydła musiały czekać aż do ostatniej serii rzutów karnych, co było nie lada gratką dla kibiców zgromadzonych w niewypełnionej, o dziwo, w Joe Louis Arena oraz przed telewizorami na całym świecie.

Przebieg spotkania był podobny do wielu innych, jakie widzieliśmy przez cały zeszły sezon. To Wings byli przez większość czas w posiadaniu krążka i to oni oddali więcej strzałów na bramkę przeciwnika (42-15), lecz nie przekładało się to w żaden sposób na wynik spotkania. Duża zasługa w tym przypada bramkarzowi Ducks - Ilji Bryzgaiłowowi, który kilkakrotnie ratował swoją drużynę w beznadziejnych, wydawałoby się, sytuacjach. Dwukrotnie zatrzymał kapitana Wings, Nicklasa Lidstroma, zmuszając niedowierzających kibiców do zajęcia ponownie miejsc i zaprzestania wznoszenia okrzyków radości. Raz miało to miejsce w drugiej tercji, kiedy Lids dostał znakomite podania między koła bulikowe z linii bramkowej podczas gry w przewadze. Jego potężny strzał ugrzązł jednak w sprzęcie golejarza Ducks. Później, w trzeciej tercji, kapitan miał okazję 1-na-1, lecz jego strzał z backhandu otarł się o parkan Bryzgaiłowa i odbił się od słupka bramki.

Lidstrom miał jednak spory udział w zbudowaniu zwycięstwa Wings. Zaliczył on asystę przy pierwszej bramce zespołu, podając krążek Pawłowi Dacjukowi, który z kolei oddał go Henrikowi Zetterbergowi, stojącemu po lewej stronie bramki Ducks. Zäta zaryzykował, zrobił kółeczko, wjechał pod bramkę i celnym strzałem z nadgarstka dał Skrzydłom prowadzenie. Wings grali wtedy w jednoosobowej przewadze. W drugiej tercji bramki strzelali jednak tylko goście a w głównej roli wystąpił niedawny gracz Red Wings - Todd Bertuzzi, który zdobył jednego gola i jedną asystę przy bramce Ryana Getzlafa w przewadze.

W drugiej tercji swoją obecność zaznaczył Dallas Drake, który budzi wiele kontrowersji wśród kibiców Red Wings. Swoje pięć minut, dosłownie, otrzymał kiedy wdał się w bójkę z Correy Perrym, który wcześniej dość brutalnie zaatakował jednego z zawodników Wings, za co otrzymał dodatkową karę dwóch minut. Poza tym, Drake nie pokazał w spotkaniu nic znaczącego.

Wings wyrównali w piątej minucie trzeciej odsłony podczas kolejnej gry w przewadze. Sklasyfikowani na 20. miejscu w zeszłym sezonie, Wings wykorzystali we wczorajszym meczu 2 z 7 okresów gry w przewadze. Brian Rafalski uderzył krążek z dużej odległości, lecz strzał obronił Bryzgaiłow. Guma trafiła na kij Zetterberga, który nie miał korzystnego kąta na oddanie strzału. Krążek w końcu znazł się przed polem bramkowym, gdzie czyhał na niego Tomas Holmstrom, który dobił go z najbliższej odległości.

Na pół minuty przed końcem trzeciej tercji Wings mieli kolejną przewagę, lecz nie wykorzystali jej ani wtedy ani na początku dogrywki. W doliczonym czasie gry bilans strzałów wyniósł 8-2 na korzyść gospodarzy, lecz wynik meczu się nie zmienił. W rzutach karnych nie powiodło się Dacjukowi i Zetterbergowi a trzy strzały obronił Dominik Hasek. Decydujący cios zadał Jiri Hudler, dla którego był to czwarty rzut karny w NHL. Do tej pory nie wykorzystał żadnego z nich. Tym razem ładnym strzałem z backhandu pod poprzeczkę dał Skrzydłom pierwsze dwa punkty w sezonie.

(foto: AP)

Typuj z nami !!!
NewsWraz z kolejnym sezonem NHL rozpoczynamy kolejną edycję zabawy w typowanie wyników meczów Red Wings w sezonie zasadniczym. Wszystkich czytelników naszego serwisu zapraszamy do włączania się w naszą grę na forum!

Regulamin zabawy znajduje się tutaj a typowanie pierwszego meczu rozpoczęło się tutaj.

Życzymy udanych typów!

(foto: blog.mlive.com)

Dodane przez palo dnia październik 02 2007 19:06:42 0 Komentarzy · 1621 Czytań Drukuj
Downey, Ellis zostają, Grigorienko jednak zesłany do AHL
NewsZnamy już decyzję władz Detroit Red Wings odnośnie ostatecznego składu drużyny na nadchodzący sezon. Dla nas istotną informacją jest to, że z "pierwszym zespołem" pozostaną napastnicy Aaron Downey i Matt Ellis. Natomiast, póki co na debiut w barwach "Czerwonych Skrzydeł" będzie jeszcze musiał poczekać Igor Grigorenko (na zdjęciu po lewej). Czyli jeden z najbardziej utalentowanych prospektów w organizacji z Detroit. Jest jeszcze Mark Hartigan, który również został odesłany do Grand Rapids Griffins (AHL). Nim jednak tam się znajdzie musi przejść przez waivers czyli tzw. "listę odrzutków" skąd może go podebrać, każdy inny zespół NHL bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Downey wziął udział w obozie przygotowawczym do sezonu 2007/2008 i jego gra znalazła uznanie. Wcześniej występował m.in. w Montreal Canadiens, St. Louis Blues, Dallas Stars, Chicago Blackhawks i Boston Bruins. W NHL rozegrał do tej pory 189 spotkań, w których zdobył jednak tylko 13 punktów, ale za to może się pochwalić 371 minutami karnymi zdobytymi w tym czsie. To właśnie zadziorność w grze przekonała włodarzy Red Wings do podpisania kontraktu (posiada klauzulę two-way, czyli Downey może być zesłany do AHL) z tym zawodnikiem.

Matt Ellis to zawodnik bardziej znany kibicom Red Wings, ponieważ w zeszłym sezonie zadebiutował w ich barwach. Wystąpił wtedy w 16 meczach, lecz nie zdobył żadnego punktu za gola, czy asystę. Poza tym, w zeszłej kampanii pełnił funkcję kapitana afiliacji Red Wings. Mowa oczywiście o Grand Rapids Griffins. To właśnie Ellis z Downey'em będą pełnić funkcję 13 i 14 napastnika w drużynie.

Grigorienko to jeden z najbardziej obiecujących zawodników w tej organizacji. Zesłanie go do Griffins jest dość ryzykowne, ponieważ Rosjanin posiada w kontrakcie klauzulę, która pozwola mu na powrót do rosyjskiej Super Ligi, jeśli na początku listopada nie znajdzie się dla niego miejsce w "pierwszym składzie". Mogę jednak zapewnić, iż to że rozpocznie on sezon na szczeblu AHL będzie miało za zadanie tylko i wyłącznie dobre przygotowania go do stylu gry jaki prezentowany jest na lodowiskach Północnej Ameryki.

(foto: Gregory Shamus/Getty Images)
Dodane przez Leszek dnia październik 01 2007 23:51:50 0 Komentarzy · 1801 Czytań Drukuj
Kyle Quincey kontuzjowany
NewsMłody defensor Red Wings - Kyle Quincey (z lewej) nabawił się w trakcie obozu przygotowawczego kontuzji. Urazem tym jest złamanie ręki. Jednakże nie jest to bardzo poważne złamanie, bo powrotu Quincey'a mozna się spodziewac już za 2-3 tygodnie. Warto wspomnieć, że ten zawodnik był jednym z kandydatów do objęcia funkcji siódmego obrońcy w Wings.

Światło dzienne ujrzały także informacje o dalszych losach Daniela Cleary'ego. Kanadyjczyk narzekał na ból żeber, ale ból nie ustępuje. Przeprowadzone prześwietlenia zaprzeczyły temu, iż są one pęknięte. Przez to Cleary może opuścić rozpoczęcie sezonu.

(foto: Julian M.Gonzalez/Detroit Free Press)

Dodane przez Leszek dnia wrzesień 29 2007 00:13:09 0 Komentarzy · 1695 Czytań Drukuj
Kolejne cięcia
NewsSztab szkoleniowy Detroit Red Wings zrezygnował z kilkunastu zawodników. Aktualnie w dalszej fazie obozu przygotowawczego pozostało 34 graczy.

W kolejnych meczach nie zobaczymy już: doświadczonego defensora Jassena Cullimore'a, etatowego zawodnika Griffins Jona Insany, Clive'a Kinley'a, Jamiego Tardifa Scotta Jacksona, Neila Clarka, Adama Keefe'a oraz bramkarza dawnej afiliacji Wings, Toledo Storm - Dominica Vicari.

Włodarze Wings postanowili odesłać także część zawodników do Grand Rapids Griffins, wystepującego w lidze AHL. Są to: Mark Cullen, Carl Corazzini, Brett Engelhardt, Randall Gelech, Ryan Oulahen, Jakub Kindl, Brad Ference, Garrett Stafford, a także bramkarz Adam Berkhoel.

Warto wspomnieć, że wcześniej do swoich drużyn juniorskich powrócili Randy Cameron i Zack Torquato. Wtedy także zrezygnowano z 9 innych młodych graczy organizacji z Detroit, z których to największe nadzieje wzbudzał bramkarz Pier-Olivier Pelletier (na zdjęciu).

Shanahan nie wróci do Detroit
NewsPrzedsezonowy mecz pomiędzy New York Rangers a Detroit Red Wings miał być okazją do powrotu Brendana Shanahan do Joe Louis Arena. Rangers postanowili jednak, podobnie jak większość zespołów w lidze, nie przemęczać swoich weteranów w grach przedsezonowych i były zawodnik Wings będzie dzisiaj odpoczywał po wczorajszym spotkaniu przeciwko New York Islanders.

Mecz z Rangers będzie szóstym spotkaniem Skrzydeł w serii potyczek przedsezonowych. Do tej pory Wings wygrali 3 z nich, przegrywając dwa - podzielili się zwycięstwami z Minnesota Wild, dwukrotnie pokonali Pittsburgh Penguins a wczoraj przegrali 3:4 z Tampa bay Lightning. Należy jednak pamiętać, że głównym celem tych meczów jest sprawdzenie młodszych zawodników i próba wybadania, który z nich nadaje się do gry w 'prawdziwych' meczach. Po odejściu kilku znaczących nazwisk po ostatnim sezonie trener Mike Babcock ma nie lada zadanie, żeby załatać powstałe dziury. Na jego szczęście problemem jest urodzaj a nie jego brak.

Do linii ofensywnych głównymi kandydatami są Igor Grigorenko, Mark Hartigan, Matt Ellis oraz Johan Ryno. Wszyscy spisują się wyśmienicie od początku obozu przygotowawczego w Traverse City. Największe nadzieje wiązane są z Rosjaninem, którego historia z klubem ciągnie się już od kilku dobrych lat a jego pojawienie się w Detroit wydawało się coraz mniej prawdopodobne. Swoją postawą w ostatnich tygodniach pokazał jednak, że opłacało się czekać. Jeśli dostanie szansę na pewno pomoże zespołowi w sezonie zasadniczym. Jeśli szansy na grę w NHL nie dostanie, będzie mógł po trzech miesiącach wrócić do Superligi rosyjskiej, co chyba przekreśli jego szansę na ponowny powrót do Red Wings.

Ostatnia kontuzja Briana Rafalskiego pozwoliła też dać więcej czasu innym zawodnikom defensywnym. W walce o obrońcę numer siedem zacięcie walczą Jassen Cullimore, Brent Sopel, Kyle Quincey, Jonathan Ericsson i Derek Meech. Największe emocje wywołuje jednak Niklas Kronwall, który w końcu całkowicie wyleczył się z kontuzji, które trapiły go przez ostatnie lata i wszyscy wróżą mu tym razem wyśmienity sezon, o ile, oczywiście, tym razem też mu się nic nie stanie.

Wszyscy ci zawodnicy będą się mogli jeszcze wykazać w meczach przeciwko Rangers (dzisiaj), Lightning (czwartek) i Maple Leafs (piątek i sobota). W meczach z Liściami najprawdopodobniej zobaczymy skład bardzo zbliżony do tego, który rozpocznie sezon zasadniczy 3. Października przeciwko Anaheim Ducks.

Dodane przez palo dnia wrzesień 25 2007 17:59:07 0 Komentarzy · 1659 Czytań Drukuj
Rafalski kontuzjowany
NewsBrian Rafalski, nowy nabytek do linii defensywnych Detroit Red Wings, nabawił się w środę poważnej kontuzji biodra podczas treningu zespołu.

Różne źródła podają, że stan Rafalskiego miał zostać sprawdzony ponownie dzisiaj (w czwartek) a jego debiut w barwach Wings najprawdopodobniej się opóźni.

Przypomnijmy, że Rafalski podpisał z Red Wings pięcioletni kontrakt wart 30 milionów dolarów a na lodowisku prawdopodobnie zagra w parze z Nicklasem Lidstromem. Więcej o amerykańskim zawodniku można przeczytać w naszym dziale o zawodnikach.

(foto: redwingscentral.com
Red 0:1 White (SO)
NewsWynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie Red vs.White które odbyło się dzisiejszej nocy w Traverse City. W tradycyjnym już meczu "Biali" okazali się lepsi po serii rzutów karnych. W regulaminowych 60 minutach gry i 5 minutach dogrywki na tablicy widniał bezbramkowy remis. W karnych drużyna "Białych" wygrała 2:1 a zwycięskiego gola zdobył Mikael Samuelsson. Od dziś Czerwone Skrzydła rozpoczynają serie meczy kontrolnych na początek wyjazdowe spotkanie z Minnesota Wild. Zapraszamy na relacje live o 2:00 w nocy naszego czasu.

(foto: David Guralnick/The Detroit News)

Dodane przez Zion dnia wrzesień 18 2007 13:56:49 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1666 Czytań Drukuj
Obóz przygotowawczy w Traverse City
NewsW czwartek drużyna Detroit Red Wings rozpoczęła obóz przygotowawczy do nowego sezonu. Tradycyjnie już obóz ten odbywa się w Traverse City. Od wczoraj zawodnicy trenują na lodzie zaplanowano jeszcze dwa dni takich treningów. W poniedziałek rozegrany zostanie mecz Red vs.White. A od wtorku podopieczni Mike'a Babcocka rozpoczynają serie gier kontrolnych na początek wyjazdowe spotkanie z Minnesota Wild. Poniżej prezentujemy listę graczy oraz składy w jakich trenują zawodnicy na obozie przygotowawczym...

(foto: David Guralnick/Detroit News)
Howe, Bowman, Lidstrom w Drużynach Gwiazd według Sports Illustrated
NewsW serii artykułów magazynu Sports Illustrated poświęconej Drużynom Gwiazd różnych lig i sportów nie mogło zabraknąć, oczywiście, NHL. Redaktor Michael Farber do swojej listy wybrał dwóch członków organizacji Detroit Red Wings do Drużyny Gwiazd Wszech Czasów i jednego zawodnika do Obecnej Drużyny Gwiazd. Ci pierwsi to Gordie Howe (prawe skrzydło) oraz Scotty Bowman (trener). 'Teraźniejszą' gwiazdą został natomiast Nicklas Lidstrom (obrona). Oto, co pan Farber miał do powiedzenia na temat tych osób...

(foto: bbc.co.uk)
Dodane przez palo dnia sierpień 21 2007 14:04:19 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1820 Czytań Drukuj
Chelios zeznaje w sprawie morderstwa w swoim barze
NewsObrońca Detroit Red Wings Chris Chelios, zeznawał we wtorek podczas procesu w sprawie podwójnego morderstwa w jednym z dwóch barów Cheli's Chilli Bar (na zdjęciu).

Chelios powiedział podczas przesłuchania, że jadąc na trening rozmawiał przez telefon z menadżerką restauracji kilka minut zanim została zadźgana nożem razem z jednym z kucharzy restauracji. Obrońca Skrzydeł, który jest właścicielem lokalu, dodał, że Megan Soroka (49 lat) powiedziała mu, że słyszy krzyki po czym sama zawołała Marka Barnarda (52 lata).

"Zawołała Marka lecz nic potem nie usłyszała," powiedział Chelios. Wkrótce, pani Soroka wróciła do telefonu i powiedziała, że musi wracać do pracy. Trochę później, rankiem 2 stycznia, zarówno ona jak i kucharz zostali zamordowani nożem przez Justin Blackshere'a, który niedługo wcześniej został zwolniony przez Cheliosa.

Siedemnastoletni mieszkaniec Detroit może dostać za ten czyn nawet dożywocie. Rozprawa rozpoczęła się w sądzie Wayne County Circuit w poniedziałek.

44-letni Chelios dodał, że był w trakcie treningu, kiedy został poproszony o udanie się do restauracji. Tam rozpoznał Blackshere'a na zdjęciu wziętym z kamer wewnątrz lokalu. Napastnik przyznał się do zarzucanych mu czynów a jego oświadczenie zostało przytoczone w obecności ławy przysięgłych. W swoim zeznaniu powiedział, że poszedł do restauracji bo chciał odzyskać swoją pracę.

Blackshere dodał, że opuścił lokal po kłótni z Barnardem, po czym wrócił i dźgnął kucharza kilkakrotnie w plecy. Następnie zaatakował Sorokę gdy ta weszła do pomieszczenia.
Dodane przez palo dnia sierpień 12 2007 23:00:35 0 Komentarzy · 1803 Czytań Drukuj
Poznaliśmy nowy terminarz
NewsZapraszamy wszystkich czytelników naszego serwisu do zapoznania się z nowym terminarzem na sezon 2007/08.

Treminarz - Sezon 2007/08

(foto: John T. Greilick / The Detroit News)
Dodane przez Zion dnia lipiec 12 2007 01:34:43 0 Komentarzy · 1751 Czytań Drukuj
Mecze przedsezonowe
NewsDetroit Red Wings podali do oficjalnej wiadomości swój terminarz rozgrywek przedsezonowych. Skrzydła rozegrają ich dziewięć, z czego pięć odbędzie się w Joe Louis Arena.

18.09.2007 - Minnesota Wild (Wyjazd), godz. 8:00 (EST)
29.09.2007 - Toronto Maple Leafs (D). 7:30

Dodane przez palo dnia lipiec 10 2007 20:05:18 0 Komentarzy · 1811 Czytań Drukuj
Dallas Drake powraca do Red Wings
News38-letni Dallas Drake podpisał roczny kontrakt z Detroit Red Wings. W nadchodzącym sezonie zarobi 550 tysięcy dolarów. Ken Holland zdecydował się na ten ruch pomimo słabego ostatniego sezonu (60 spotkań, 6 goli, 6 asyst) w barwach St. Louis Blues, ponieważ wierzy, iż Drake zapewni grę fizyczną, której momentami brakowało w Detroit w poprzednim sezonie.

Dla Drake'a jest to powrót do Detroit, ponieważ to właśnie przez Red Wings został wybrany w 6 rundzie draftu z 1989 roku. W barwach tychże wystąpił w latach 1992-1994. Wtedy to został wymieniony wraz z Timem Chevaldae do Winnipeg Jets za Boba Essensę i Siergieja Bautina. Wraz z całym klubem przeniósł się później do Phoenix, by w końcu trafić do St. Louis Blues.

Ten doświadczony napastnik wystąpił w 944 meczach na poziomie NHL, w których to zdobył 471 punktów za 174 gole i 297 asysty. Ponadto przesiedział w boksie kar 844 minuty. Najwięcej punktów zdobył w sezonie 1999/2000, w którym to udało mu się uzyskać 15 bramek oraz 30 asyst.

(foto: Getty Images)
Dodane przez Leszek dnia lipiec 09 2007 18:35:38 0 Komentarzy · 2862 Czytań Drukuj
Dominator zaklepany...
NewsDominik Hasek i władze Red Wings w końcu dogadali się w sprawie nowego kontraktu czeskiego bramkarza. Dominator spędzi w Detroit kolejny rok, za który zarobi ponad 2 miliony dolarów. Zarobki mogą sięgnąć jednak nawet kwotę dwukrotnie wyższą, dzięki bonusom umieszczonym w umowie.

Co prawda Hasek nie podpisał jeszcze kontraktu a oficjalna informacja od zespołu zostanie podana do wiadomości publicznej dopiero dzisiaj po południu, jak podają źródła The Detroit News, zarówno Ken Holland jak i agent Haska, Rich Winter, potwierdzili gazecie, że porozumieli się w sprawie warunków umowy.

Po podpisaniu Haska Wings będą mieli jeszcze około 4-5 milionów dolarów wolnego miejsca pod 'czapą', które będą mogli wykorzystać na podpisanie innych zawodników. Pytaniem na jakie powinniśmy otrzymać odpowiedź w najbliższym czasie jest czy w Red Wings zostanie obrońca Danny Markov

Informacja została potwierdzona przez serwis NHL.com.

(foto: AFP/Getty Images/File/Robert Laberge)