Data: 20.10.2018 (Sobota)
Godzina: 19:00 EST (1:00 CET)

Do meczu pozostało:

Mecz 61: Red Wings 4:2 Backhawks
Raporty 2006/2007Red Wings wygrali kolejne spotkanie we własnej hali. Było to zwycięstwo numer 13 i brakuje im jeszcze tylko jednego do wyrównania rekordu zespołu z 1965 roku. Dodatkowo, kolejne punkty do swojej kiesy dodał Henrik Zetterberg, gracz tygodnia NHL przez ostatnie dwa okresy, zdobywając dwie bramki dla Red Wings.

'Gorący' Szwed zaliczył w ostatnich 11 spotkaniach 12 bramek i 14 asyst. Jego kolega z linii, Paweł Dacjuk, który zdobył bramkę i asystę w meczu z Blackhawks, w tym okresie dopisał do swojego konta 6 bramek i 10 asyst.

"Cieszymy się, że zdobywają punkty. Chcielibyśmy, żeby Zetterberg dalej strzelał, ale także, żeby reszta chłopaków zaczeła punktować. Ważne, żeby więcej niż tylko jedna linia strzelała bramki w meczu," powiedział po spotkaniu Mike Babcock.

Mecz z Blackhawks nie był dla Wings prostym spotkaniem i sprawa wyniku była otwarta do momentu, gdy pod własną bramką przewrócił się Adrian Aucoin, tracąc krążek na rzecz Zetterberga, który wjechał z nim do opuszczonej już bramki Hawks, zamykając wynik. Aucoin popełnił wcześniej jeszcze jeden błąd, dzięki któremu Dacjuk zdobył swoją setną bramkę w NHL. Blackhawks grali w przewadze i wygrali wznowienie w tercji Wings. Podanie Aucoina wzdłuż niebieskiej linii przeczytał jednak Rosjanin, przechwycił krążek i pognał na bramkę Nikolaia Khabibulina, który nie dał rady magii Dacjuka.

Ten gol padł w 3. tercji i dał Wings prowadzenie 2:1. Wcześniej, w pierwszej tercji, bramkę dla Blackhawks zdobył Radim Vrbata a w drugiej odsłonie wyrównał Kris Draper, po podaniu Johana Franzena. Było to pierwsze trafienie Wings od ośmiu bramek, w którym punktu nie zdobył Zetterberg. Skrzydła nie cieszyli się długo po golu Dacjuka, gdyż podczas tej samej kary (Chrisa Cheliosa) wyrównanie dla Blackhawks przyszło po strzale z ostrego kąta Bryana Smolinskiego.

Dominik Hasek może nie popisał się przy tej interwencji ale poza tym rozegrał kolejne pewne spotkanie, broniąc 26 z 28 strzałów gości, zdobywając tytuł drugiej gwiazdy meczu i przesuwając się ponownie na czele ligi pod względem średniej bramek wpuszczonych na mecz. Z wynikiem 2.05 prowadzi o 0.02 z Martinem Brodeurem z New Jersey Devils.

W 14. minucie trzeciej tercji Henrik Zetterberg oddał dopiero swój drugi strzał w całym meczu, lecz był to strzał celny. Po pięknym podaniu od Pawła Dacjuka Szwed znalazł się w dobrej pozycji do strzału w odsłoniętą lewą część bramki Blackhawks i zdobył swojego dziesiątego gola dającego zwycięstwo w tym sezonie, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Dodatkowo to właśnie Zeta 'wygrał' dla Wings sześć z ostatnich ośmiu meczów.

Inny Szwed, kapitan Red Wings, Nicklas Lidstrom zapisał na swoim koncie kolejne cztery punkty do klasyfikacji +/- i ma już ich 42. Zajmuje tym samym pierwszej miejsce w lidze, z dziewięcioma oczkami przewagi nad Tomasem Vankiem z Buffalo i Tomem Preissingiem z Ottawy.

(foto: David Guralnick / The Detroit News)
Kliknij 'Czytaj więcej', aby zobaczyć boxscore z meczu

[Rozmiar: 315 bajtów]
Dodane przez palo dnia luty 22 2007 13:58:53 Czytaj więcej · 0 Komentarzy · 1617 Czytań Drukuj
[Rozmiar: 278 bajtów]
Mecz 60: Coyotes 1:4 Red Wings
Raporty 2006/2007Dzięki pierwszemu hat-trickowi Henrika Zettereberga w karierze i poażce Nashville Predators z Minnesota Wild Red Wings, pokonując Phoenix Coyotes, wysunęli się na jednopuntkowe prowadzenie w Konferencji Zachodniej.

Pościg za Predators trwał już od jakiegoś czasu ale prawie zawsze, gdy Drapieżcy przegrali Skrzydłom też powinęła się noga. Wizja zmieniła się na jeszcze gorszą, gdy Preds pozyskali z Flyers Petera Forsberga. W swoim debiucie w barwach Nashville Szwed zagrał prawie 20 minut, lecz nie pomógł zbytnio swojej drużynie w próbie odniesienia zwycięstwa i po czterech kolejnych bramkach Wild, zespół z Minnesoty wygrał 4:1.

Wings wygrali z Coyotes takim samym wynikiem, dzięki trzem bramkom w przewadze Zetterberga i golu do pustej bramki Jasona Williamsa. Przy otatnim trafieniu Zetterberg zaliczył asystę a jeden punkt przy każdej z bramek zebrał Paweł Dacjuk.

Skuteczne strzały zaczęły przychodzić od drugiej tercji. Najpierw, Zetterberg wykorzystał podanie zza pleców od Mathieu Schneidera, wjechał między koła wznowień i oddał strzał, który podobnie jak w meczu ze Stars, zasłonił bramkarzowi Tomas Holmstrom, i krążek wpadł do siatki.

W 18. minucie drugiej odsłony po sporym zamieszaniu pod bramką Mikaela Tellqvista Zetterbergowi udało się wbić krążek za linię bramkową, lecz przekroczył on ją o zaledwie kilka centymetrów, po czym obrońca Coyotes wybił go z bramki. Sędzia nie uznał tego gola, lecz przy najbliższej przerwie w grze sędziowie postanowili sprawdzić powtórki i po długiej naradzie zmienili swoją decyzję, dzięki czemu Wings prowadzili już dwoma trafieniami.

W trzeciej odsłonie do głosu doszli Coyotes, którzy oddali 12 strzałów przy tylko 4 próbach Skrzydeł. Udało im się zdobyć kontaktową bramkę już po 25 sekundach gry, kiedy tor lotu krążka po strzale Derka Morrisa zmienił Mike Zigomanis i oszukał Dominika Haska, który powrócił do gry po kontuzji nadgarstka. Czeski bramkarz popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Na szczególną uwagę załuguje akcja, w której powstrzymał Shane'a Doana w akcji 1-na-1, podczas gdy Wings prowadzili 2:1 i grali z przewagą jednego zawodnika.

Wings podwyższyli 2 16. minucie prowadzenie na 3:1, po kolejnej akcji Dacjuka i Zetterberga a gwóźdź do trumny Kojotów przybił Jason Williams, który wykorzystał podanie Dacjuka w akcji 2-na-1, podczas gdy Tellqvist odpoczywał już na ławce swojego zespołu.

Dzięki czterem asystom Rosjanin osiągnął pułap 300 punktów w swoim 5. sezonie w NHL. Wings wygrali trzy z ostatnich czterech spotkań i osiem z ostatnich dziesięciu i tracą już tylko jeden punkt do prowadzących w lidze Buffalo Sabres.

(foto: AP Photo/Paul Connors/yahoo.com)

Kolejne trzy lata w Hockeytown
NewsSzwedzki napastnik Tomas Holmstrom zostaje w Hockeytown na kolejne trzy lata, bo o tyle właśnie przedłużył on swoją poprzednią umowę. Suma nowopodpisanego kontraktu nie jest jeszcze znana. W tym sezonie Homer w 56 spotkaniach zdobył już 40 oczek (za 20 bramek i tyle samo asyst). W NHL 34-letni skrzydłowy spędził już 11 sezonów i wszystkie w ekipie Detroit Red Wings. W ich trakcie zgromadził on 335 punktów (145 goli, 190 asyst) w 678 rozegranych meczach. (foto: David Guralnick/The Detroit News)
Dodane przez Kwiat dnia luty 17 2007 23:06:13 0 Komentarzy · 2340 Czytań Drukuj
Drapieżcy pożarli Forsberga
NewsNashville Predators, główni rywale Wings w walce o tytuł zarówno mistrzów Central Division jak i całej konferencji, sięgnęli w nocy po duże wzmocnienie. Oddając do Philadelphia Flyers Scottie Upshala, Ryana Parenta i dwa wybory w drafcie udało im się w zamian uzyskać Petera Forsberga, który był na celowniku wielu drużyn, w tym Detroit Red Wings. Forsberg nie mógł zdecydować się na przedłużenie umowy z Flyers i postanowił zrezygnować z klauzuli w swoim kontrakcie, która mówiła, że nie może zostać oddany do innego klubu. Otworzyło to drogę na pewno wielu ofertom, lecz władze zespołu z Philadelphii zdecydowały się na tę z Nashville. Obaj młodzi gracze Predators zostali wybrani w pierwszych rundach draftu. Upshall był 6 w 2002 roku a Parent 18 w 2005. Do tego Nashville dołożyli wybory w pierwszej i trzeciej rundzie draftu. Ken Holland, GM Wings, powiedział, że również złożył ofertę w sprawie Forsberga ale Flyers z niej nie skorzystali. Wings nie byli zainteresowani oddawaniem aż tylu przyszłościowych zawodników i/lub wyborów w drafcie. "Nashville oddali praktycznie trzy wybory w pierwszej rundzie," dodał Holland. Po transakcji Forsberga GM Wings skupi się teraz na innych nazwiskach, które są w kręgu jego zainteresowań. Wspomina się o Toddzie Bertuzzim z Panthers, Billu Guerinie z Blues i innych zawodnikach z Blue Jackets czy Blackhawks. foto: (AFP/Getty Images/File/Jim McIsaac)
Dodane przez palo dnia luty 16 2007 10:55:44 0 Komentarzy · 2863 Czytań Drukuj
Mecz 59: Stars 1:3 Red Wings
Raporty 2006/2007Mistrzowie trzeciej tercji uderzają ponownie. Po tragicznej końcówce spotkania w Philadelphii Red Wings wrócili do swojego ulubionego, ostatnimi czasy, zajęcia i po trzybramkowej trzeciej odsłonie wygrali z Dallas Stars 3:1.

Jeszcze do 51. minuty bramkarz Stars, Mike Smith, mógł liczyć na swój drugi shutout w trzech ostatnich spotkaniach. Niestety dla niego, Paweł Dacjuk i Henrik Zetterberg doszli do wniosku, że nie jest to po ich myśli. Smith wystąpił w swoim czwartym meczu z rzędu, dwa razy startując między słupkami a dwukrotnie zmieniając Marty'ego Turco. W swoich 14 spotkaniach w tym sezonie ma już na swoim koncie 8 zwycięstw a dziewiąte nie było daleko.

Golejarz Stars obronił 29 strzałów, wiele z których były interwencjami na najwyższym poziomie. Smith chciał chyba też wypełnić rolę Dominika Haska, który ciągle cierpi na uraz nadgarstka, i w pewnym momencie wypuścił z rąk kij i udanie interweniował bez jego pomocy.

Po bezbramkowej pierwszej tercji, Stars objęli prowadzenie w siódmej minucie drugiej odsłony, kiedy grali w przewadze. Ogólnie mecz nie obfitował w kary i były ich zaledwie cztery, z czego tylko jedna dla graczy Stars. Po ładnym rozegraniu krążka przez formację ofensywną Stars Jussi Jokinen zauważył, że Chris Osgood wyszedł trochę z bramki i podał krążek do mijającego Ozziego Mike'a Ribeiro, który lekkim ruchem kija skierował gumę do siatki Wings.

Zgodnie z radami Mike'a Babcocka, gracze Skrzydeł nie panikowali i konsekwentnie grali zgodnie z planem, wierząc, że w końcu uda im się przełamać Smitha. Udało się to w końcu w 12. minucie ostatniej tercji po wspanaiłej akcji Henrika Zetterberga. Szwed, z obrońcą Stars na plecach, kierował się w stronę tyłu bramki Gwiazd, lecz w ostatniej chwili zdecydował się na podanie do tyłu, między nogami, gdyż zauważył nadjeżdżającego z niebieskiej lini Dacjuka.

Zetterberg był chyba jedyną osobą, która widziała Rosjanina, gdyż zarówno wszyscy obrońcy jak i bramkarz byli skupieni na Szwedzie, gdy Dacjuk już cieszył się ze zdobytego gola. Nie było to trudne zadanie, gdyż cała lewa strona bramki Stars była odsłonięta.

Cztery minuty później Zeta wyprowadził Wings na prowadzenie. Jadąc pod prawą bandą skręcił w środek lodu, zamarkował strzał, po czym uderzył w drugie tempo, pokonując Smitha. Swoje zadanie spełnił Tomas Holmstrom, który ekwilibrystycznie zasłaniał cały widok bramkarzowi Stars, znacznie upraszczając sprawę swojemu rodakowi. Zetterberg zanotował też asystę przy golu do pustej bramki Mathieu Schneidera. Był to 60. punkt Szweda w tym sezonie.

Chris Osgood, grający w meczu mimo ciągłych problemów ze złamanym palcem, stawił czoła 18 strzałom i kapitulował tylko raz. Dominik Hasek będzie już najprawdopodobniej gotowy na mecz w Phoenix. Do składu powrócił też Danny Markov, który pauzował trzy spotkania z powodu kontuzji pleców.

(foto: Yahoo! Sports)

O co chodzi ze stroną Red Wings?
SerwisJak widać, serwis detroitredwings.pl przyjął nową szatę graficzną. Zdecydowaliśmy się na tę rewolucję z powodu ostatniej katastrofy w postaci utraty wszystkich newsów w 'starym' serwisie. Już od dłuższego czasu nosiliśmy się z podobnym zamiarem ale chcieliśmy poczekać do końca sezonu. (Nie)stety, przydarzył nam się wyżej wspomniany wypadek i postanowiliśmy działać od razu. Serwis jest jeszcze w stanie 'przeprowadzki' i nie wszystkie działy są dostępne ale mamy nadzieję, że szybko postawimy wszystko na nogi. Zmieniamy też formułę przedstawiania raportów i boxscore'ów z meczów, a dokładniej - znosimy wszystkie podziały. Cały raport będzie dostępny ze strony głównej, a klikając 'Czytaj więcej' będzie można zobaczyć boxscore. W przypadku braku raportu z danego meczu, rzecz raczej nieprawdopodobna, mały boxscore będzie dostępny na stronie głównej a całość, podobnie, po kliknięciu na 'Czytaj więcej'. Mamy nadzieję, że nowy układ przypadnie wam do gustu i zapraszamy do czytania a także do rejestrowania się w serwisie i na forum. Pozdrawiamy, redakcja detroitredwings.pl
Dodane przez palo dnia luty 14 2007 15:22:02 0 Komentarzy · 1943 Czytań Drukuj
Co się dzieje w bramce Wings?
NewsW spotkaniu przeciwko Calgary Flames pojawił się niecodzienny dla Wings tandem bramkarski. Starterem był Joey MacDonald a na ławce siedział Jimmy Howard. Ta sytuacja była spowodowana kontuzjami dwóch pierwszych bramkarzy Wings. Chris Osgood pauzuje już od kilku spotkań z powodu kontuzji palca. Mike Babcock żartuje czasami, widując Osgooda na treningach, pytając czy Ozzie ma zamiar jeszcze w ogóle wrócic do zespołu. Tymczasem Dominik Hasek, opoka Skrzydeł w tym sezonie, doznał kontuzji nadgarstka podczas spotkania z Phoenix Coyotes w ostatnią środę. Czeski gracz nie pojechał z zespołem do Philadelphii ale jego stan się poprawia i powinien już być gotowy na podróż do Dallas i Phoenix. W tej sytuacji, w dzisiejszym meczu przeciwko Flyers starterem będzie Howard a z ławki będzie go wspierał MacDonald. Mecz w Philadelphii będzie ciekawy też pod względem ewentualnych ruchów kadrowych Wings przed końcem okresu transferowego. Barw Flyers broni Peter Forsberg, który jest gorącym tematem plotek transferowych i który jest jednym z kandydatów na nowego gracza Wings. (foto: Yahoo! Sports)
Dodane przez palo dnia luty 13 2007 01:00:00 0 Komentarzy · 2044 Czytań Drukuj
Mecz 58: Flyers 6:1 Red Wings
Raporty 2006/2007Dzień po zdominowaniu Calgary Fames w Detroit, tym razem Red Wings musieli przełknąć gorzką dawkę wysokiej porażki. Po kanonadzie w trzeciej tercji Philadelphia Flyers pokonali Skrzydła 6:1.

W bramce obu zespołów stanęli małodoświadczeni gracze, lecz tym razem, w swoim drugim starcie z rzędu, zwycięstwo odniósł Michael Leighton. Joey MacDonald nie zanotował drugiej wygranym na swoim koncie i mocno popsuł sobie statystyki. W 7 meczach w tym sezonie młody bramkarz wpuścił średnio 3.09 bramki na spotkanie.

MacDonald obwiniał się częściowo za tę porażkę, a szczególnie za trzecią bramkę dla Flyers, zdobytą przez R.J. Umbergera. Zawodnik drużyny z Philadelphii wjechał w tercję Wings i, mimo opieki obrońcy, zdołał przerzucić krążek na swoją forehandową stronę i oddać strzał z ostrego kąta. MacDonald nie domknął jednak dokładnie miejsca przy słupku i guma wpadła do siatki. Należy dodać, że bramka ta padła, gdy Wings grali w przewadze.

Drugą taką bramkę Flyers zdobyli w pierwszej tercji a jej autorem był Mike Richards, który dobijał strzał Sami Kapanena. Wcześniej, jedyną bramkę dla Wings zanotował na swoim koncie Tomas Holmstrom, który poprawiał próbę Henrika Zetterberga. Było to 20. trafienie Szweda w sezonie.

Remis przełamał zawodnik, który jest ostatnio w centrum uwagi w związku ze zbliżającym się końcem okresu transferowego. Po akcji w przewadze i wstępnym strzale Mike'a Knuble, Peter Forsberg znalazł się przed bramką MacDonalda i wepchnął krążek do siatki. Forsberg zaliczył też asystę przy pierwszym tafieniu Flyers.

Po tym golu worek z bramkami się rozwiązał i oprócz trafień Umbergera (2 gole w meczu) MacDonalda pokonali także Simon Gagne i Todd Fedoruk, który właśnie kończył odsiadywac karę gdy dostał bardzo dobre podanie od Jeffa Cartera i pięknym zwodem na backhand oszukał bramkarza Wings.

Wings nie wygrali w Philadelphii od 25 Stycznia 1997 roku, przegrywając 5 meczów z rzędu przez 10 lat. Dodatkowo, w ostatnich 20 latach tylko raz wcześniej drużyna, która traciła do drugiej ponad 40 punktów w tabeli, zdołała wygrać różnicą 5 bramek.

Pięć straconych bramek w trzeciej tercji to też największa ich ilość od 1993 roku, kiedy Wings stracili aż siedem goli w przegranym 3:10 meczu w Los Angeles.