Mecz 2: Red Wings 3:2 Sharks
Dodane przez Kwiat dnia Kwiecień 29 2007 00:47:00
Dzisiejsze spotkanie z San Jose Sharks miało pokazać czy porażka 0:2 w pierwszej potyczce była tylko wypadkiem przy pracy, czy też oznaczała początek końca. Po niespełna pięciu minutach gry można było wysnuwać pierwsze, niezbyt optymistyczne, wnioski. Najpierw w 36 sekundzie Jonathan Cheechoo pokonał Dominika Haska, a w czwartej minucie udało się to gwiazdorowi Rekinów Joe Thorntonowi. Winę przy trafieniu Joe Jumbo ponosi w całości Hasek, który nieudolnie próbował zagrać krążek zza bramki – w efekcie tej próby guma trafiła wprost na kij gracza przyjezdnych. Straty w ostatniej minucie pierwszej części gry zmniejszył powracający do wysokiej dyspozycji Henrik Zetterberg – asysty przy jego bramce zanotowali Paweł Dacjuk oraz Todd Bertuzzi.

Drugie 20 minut meczu w Joe Louis Arena było znacznie lepszych w wykonaniu Skrzydeł. Tym razem to nasz zespół częściej niepokoił Jewgienija Nabokowa. Ten jednak był jak mur w bramce i każda groźna akcja kończyła się jego skuteczną interwencją.

Ostatnia odsłona meczu to już popis naszych czołowych zawodników. Zaczęło się od mocnego i bardzo niespodziewanego uderzenia już w drugiej minucie. W roli głównej wystąpił znakomicie grający w rozgrywkach posezonowych Daniel Cleary, który najpierw wykorzystał niefrasobliwość obrońcy Sharks przejmując bezpański krążek w tercji gości, by natychmiast potem skierować go celnie do siatki. Było to drugie trafienie Cleary’ego w tych playoffach i, co ciekawe, drugie w osłabieniu [pierwsze to pamiętny wykorzystany rzut karny przeciwko Calgary Flames].

Stan remisowy utrzymywał się aż do 18 minuty i gdy każdy już powoli myślał o dogrywce stało się to, czego życzył sobie każdy kibic ekipy z Hockeytown. Po niezwykle efektownej i zażartej walce pod za bramką San Jose Zetterberg wywalczył krążek, który od razu podał na kij stojącego koło bulika Mikaela Samuelssona… jego strzał został odbity przez Nabokowa, ale od razu do krążka dopadł Dacjuk, który już nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem gumy do sitaki rodaka. Był to siódmy gol Data w historii jego występów tej fazie rozgrywek.

Kolejne dwie konfrontacje odbędą się już w HP Pavilion w San Jose. Po dwóch pierwszych spotkaniach w Detroit sytuacja nadal jest otwarta i każda z drużyn może awansować do finału konferencji.

(foto: Dave Sandford/Getty Images)