Dlaczego nigdy nie będziesz mieć idealnej sylwetki?

Większość z Was nigdy tej sylwetki mieć nie będzie i taka jest prawda. Jeżeli łudzicie się, że tak kiedyś będzie to jesteście w wielkim błędzie. Większość z Was marzy o posiadaniu super sylwetki, ale nigdy nie będziecie takiej mieć. Oglądacie zdjęcia gwiazd, modeli i myślicie sobie, że wspaniale wyglądają i wydaje się Wam, że też możecie tak wyglądać. Prawda jest taka, że idealna sylwetka dla większości ludzi pozostanie jedynie w sferze marzeń. Każdy chciałby, żeby było inaczej, jednak tego się nie zmieni. Dlaczego? Postanowiłem zebrać kilka powodów, dla których większość osób nigdy w swoim życiu nie będzie miała szansy nawet otrzeć się o swoją idealną sylwetkę.

Oszukujesz siebie i swoją sylwetkę podczas ćwiczeń

Wszyscy zdają sobie sprawę, że jeżeli chce się coś osiągnąć trzeba w to włożyć naprawdę sporo pracy, ale czy wiecie, że w wielu przypadkach potrzeba włożyć wiele lat ciężkiej pracy, aby móc osiągnąć sukces? Niektórzy ludzie na swoją idealną sylwetkę muszą czekać nawet 5 lat. Jeżeli ktoś Wam powie, że jesteście w stanie osiągnąć swój ideał w przeciągu kilku miesięcy to zwyczajnie kłamie bo ma w tym jakiś interes. Zresztą to, że nawet będziecie długo trenować nie znaczy, że będziesz mieć jakieś dobre efekty. Niestety większość ludzi oszukuje samych siebie i udaje, że trenuje i dąży do swojego celu na 100%. Idą na trening, robią go na odwal się, bo nie chcą się przemęczać, a potem wracają do domu i obżerają się chipsami, słodyczami i wszystko popijają colą, narzekając przy tym, że wkładają w to wszystko tyle ciężkiej pracy, a nie mogą nic osiągnąć. Zrób rachunek sumienia i wypisz sobie tak naprawdę co u Ciebie zawala. Okłamywanie siebie, że wszystko jest idealnie, gdy tak naprawdę nie zanotowałeś żadnych rezultatów od kilku dobrych miesięcy nic nie znaczy.

Nie bierzesz sterydów na siłowni

Może to zabrzmieć nieco kontrowersyjnie, ale prawda jest taka, że większość fitness modeli w dzisiejszych czasach bierze sterydy. Rodzajów sterydów jest naprawdę dużo i branie ich nie zawsze musi zamienić kogoś w „potwora”. Istnieją sterydy, które również mogą być brane przez kobiety, tylko po to, aby przyśpieszyć budowanie tkanki mięśniowej, przy jednoczesnym redukowaniu tkanki tłuszczowej. Pozwala to kobietom osiągnąć zadowalającą sylwetkę w szybszym czasie, mężczyźni również korzystają z tego typu sterydów, zwłaszcza jeżeli chcą występować na zawodach. Prawda jest taka, że większość kulturystów stosuje doping, ale o tym nie mówi i to nawet w kategoriach typowo fitnessowych jak chociażby „męska sylwetka”.

Nie stosujesz Photoshopa żeby pokazać masę mięśniową

Takie retusze i poprawki to przecież codzienność i każdy zapewne zdaje sobie z tego sprawę, jednak tego typu nagłośnione sytuacje pokazują dosyć jednoznacznie, że większość gwiazd ma ewidentnie poprawioną sylwetkę. Dlatego też nie ma co wierzyć w to co się widzi na zdjęciach modeli.

Przestań się oglądać na mięśnie innych

Oczywiście nie znaczy to, że Ty nie możesz tego osiągnąć. Napisałem tutaj tylko i wyłącznie te rzeczy, które dotykają większości osób. Jeżeli w Twoim przypadku jest inaczej to pokaż, że jesteś w stanie to osiągnąć i zacznij to od dziś, wiedząc że w większości przypadków będzie to naprawdę długi maraton, ale koniec końców będziesz naprawdę zadowoloną osobą, dzięki rezultatom, które udało Ci się osiągnąć. Najważniejszą jednak kwestią jest fakt, że każdy organizm jest inny dlatego też nie oglądaj się na innych, nie porównuj się z innymi, tylko realizuj własne cele, które muszą być jasno określone. Jeżeli zobaczysz, że ktoś zrzucił w 3 tygodnie 10 kilogramów, a Tobie udało się zrzucić 3 kilogramy to nie załamuj się, tylko działaj dalej, ponieważ najgorsze co możesz zrobić to stać w miejscu i kompletnie się załamać!