Sport a zdrowie

Powiada się, że sport to zdrowie, ale czy na pewno jest tak w każdym wypadku. Zastanówmy się tutaj czy każdy uprawiany sport wychodzi nam na zdrowie, i jeśli nie to jakich sportów powinniśmy unikać. Pierwszym argumentem za potwierdzeniem że sport to zdrowie jest sam fakt aktywności.

Trenując i uprawiając jakiś sport musimy sporo ćwiczyć, powoduje to u nas ruch i aktywność fizyczną, która nie pozwala naszemu ciału na obrośnięcie tłuszczem i stworzenia otyłości, która to najczęściej jest problemem i przyczyna wielu chorób jak nadciśnienie, cukrzyca i wiele wiele innych. Jednakże, czy na pewno każdy uprawiany sport przynosi nam korzyść.

Niestety tak jest że niemalże każdy sport przynosi jakieś nie pożądane efekty uboczne.

Przykładowo jak ktoś jest ciężarowcem, to na strasznie duże obciążenia jest narażony jego kręgosłup, przez co w wieku już 40 lat mogą się u ciężarowców pojawić regularne i silne bóle pleców, bóle reumatyczne. Piłkarze, często są narażeni na zerwanie Ścięgien, uszkodzenie kolana, a tym samym kłopoty z chodzenie. Zachowaj zdrowie na saunie! Twoja Sauna. Rugbyści, biorąc pod uwagę że jest to sport dość agresywny, brutalny i bezpośredni, często dochodzi do różnych kontuzji, w tym także do złamań kości, niekiedy bardzo poważnych, nie tylko kończyn górnych i dolnych ale także żeber. Jak więc widać sport oczywiście pomaga nam w utrzymaniu naszego zdrowia, jednakże zależy też jaki wybierzemy sport.